Команда куреня здобула ІV місце в загальному заліку на "Спартакіаді-2008"

Вітаємо Оксану Криволінську (станиця Івано-Франківськ) з одруженням і бажаємо завжди лишатися окриленою ніжними почуттями. Многая літа молодій парі!

Вітаємо Ніну Григоришену (станиця Кам"янець-Подільський) із вступом до куреня. Хай небо завжди буде погідним, а думка-тільки ясною!

6-7 вересня 2008 відбулася чергова Рада українського Верху куреня. Вітаємо усіх із здобуттям нових ступенів та плідними розмовами при вечірній ватрі.

23-25 травня 2008 Івано-Франківська скеля куреня планує проведення Інтендантського вишколу (здається, першого в історії :-)

Під час ХІ КПЗ в Києві відбулася зустріч Буриверх

Після тривалої перерви до куреня повернулася Оля Юрчишин-одна з відновниць Буриверх в Україні. Вітаємо та радіємо!

ПрОеКт: сценарій вечора "З весною в серці"

ПрОеКт: вчимо Пластовий Закон

СВ по-Буриверши або чого натерпілася станиця Київ :-)

ПрОеКт: ватра, змаг, інструктажі, теренівка від Ані Бабич

Наші КАНДИДАТКИ

ПрОеКт: Книжечка учасника ВППП

ПрОеКт: Зразок таборового меню та перелік харчів на табір

ПрОеКт: Прикрась себе лілейкою!

ПрОеКт: гутірка "У чому краса людини?"

ПрОеКт: сценарій до свята Миколаяпродовження...

Кого Буриверхи в Америці зустріли...

      Так виглядає, що про Буриверх з України ви почули вже достатньо. Але з гордістю можемо сказати, що представниці нашого куреня живуть також у США та Канаді. Відновлюючи курінь в Україні, ми мало сподівалися на особисте знайомство, адже шанс хоч одним оком зазирнути за океан дається не кожному. Проте, на запрошення наших подруг з американського континенту троє з нас (К.Ч., А.Ж., І.М.) провели переповнені на враження 2 тижні в Америці, де під час Великої Буршої Ради мали змогу познайомитися практично з усіма.
      Наші подруги-сеніорки живуть лише в США (сподіваємося на відновлення куреня в УПС і в Україні!) і досить близько товаришують. Попри зовсім різні зацікавлення в житті (від іконописця до вчителя, від юриста до ведучої української радіопрограми), вони справді зберегли пластову ідентичність, яка і допомогла нам так просто порозумітися практично з першого слова. А от пластового досвіду у наших подруг більш, ніж достатньо. Нашим молодим українським пластових вухам важко одразу сприймати фрази на зразок «Я була станичною 20 років» або «зв’язковою майже все життя». Під час пластової ватри я на хвилинку засумнівалася, чи справді нас розділяє така велика різниця у віці?.. Може, це просто перевірка пластової пильності?
      Старшопластунок на американській землі значно більше, і якось особливо описати їхню специфічність важко: до 30, студентки або молоді фахівці, романтичні, товариські, юнацькі або новацькі (в дужі та пластовій діяльності)… Вони настільки вірять у силу пластового виховання, що навіть привезли з собою на Раду 2 песиків (а раптом і собаки стануть словними, сумлінними?..) Окремо варто відзначити творчість та почуття гумору, з яким дівчата підійшли до організації своєрідних випробувань для нас-прибульців. Практично усі створили або планують створити справді українську родину (це викликає щире захоплення) та з зацікавленістю періодично навідуються в Україну.
      Кожна з Буриверх береться за якісь пластові справи, залежно від насиченості життя поза пластового. Проте суто Буривершим є щорічний Бал дебютанток, під час якого молоді дівчата вперше «офіційно» представляються місцевій українській громаді, демонструючи свої досягнення та таланти. Учасницю балу обов’язково супроводжує кавалер - вони повинні танцювати вальс і мати класично-романтичне вбрання. Для американського суспільства такі речі є досить далекими, адже усе життя базується на принципі зручності та мінімалізму. Саме тому такий бал більше нагадує казку з принцесами та чарівними принцами, яка для більшості тамтешніх дівчат трапляється чи не єдиний раз в житті…
      Кажучи простіше, зустріч дала нам зрозуміти, що ми всі (у різних краях) беремося робити речі, перш за все зважаючи на потрібність та неординарність підходу до справи. Так цікавіше.

Спецкореспондент К.Ч.


Всіх прав дотримано. ©Пласт НСОУ, курінь УСП - УПС "Буриверхи" в Україні.